Τρίτη 6 Οκτωβρίου 2020

Μέγας Αλέξανδρος Ηλιούπολης - ΑΤΛΑΣ Νεάπολης

Κύπελλο ΕΚΑΣΘ                         2020 - 2021                Κλειστό Λάζαρος Παπαδόπουλος

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας στην δεύτερη φάση του κυπέλλου της ΕΚΑΣΘ,  από τον ΑΤΛΑ Νεάπολης.
    Ήταν ένα παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση, από τα παιχνίδια που χαίρεσαι να τα βλέπεις ή να παίζεις. Δεν κατάφερε καμιά ομάδα να ξεφύγει στο σκορ και κρίθηκε στις λεπτομέρειες.
    Είχαμε τον έλεγχο των ριμπάουντ σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, 42 από τα οποία 12 επιθετικά, έναντι 29 των φιλοξενουμένων από τα οποία 9 ήταν επιθετικά.
    Τα 23 λάθη που υποπέσαμε δώσανε την ευκαιρία στον ΑΤΛΑ να βάλει εύκολους πόντους σε αρκετά από αυτά. Η καλά δουλεμένη ομάδα του coach Αστεριάδη με μόλις 8 λάθη δεν άφησε περιθώριο στην ομάδα μας να βάλει εύκολους πόντους. Τα λάθη είναι αυτό που πρέπει ο coach Κολογοσίδης Μιχάλης να βρει τρόπο να διορθώσει τις λίγες μέρες που απέμειναν πριν τον πρώτο αγώνα του πρωταθλήματος.

Επόμενο ραντεβού την Πέμπτη 08-10-2020 στον πρώτο αγώνα του πρωταθλήματος με αντίπαλο τους Αετούς Πολίχνης. Ο αγώνας θα λάβει χώρα στο γήπεδο της Πολίχνης και ώρα 21:30.