Τρίτη 2 Απριλίου 2019

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΛΑΓΚΑΔΑ

Γ2 Ε.ΚΑ.Σ.Θ.  Γήπεδο : ΔΑΚ Ηλιούπολης  31/03/2019

Μετά από δύο εβδομάδες χωρίς αγώνα, η ομάδα μας Μέγας Αλέξανδρος Ηλιούπολης αντιμετώπισε τον Φιλαθλητικό Λαγκαδά εντός έδρας.
Οι φιλοξενούμενοι παρατάχθηκαν με απουσίες, με κυριότερη αυτή του Χρηστίδη Παναγιώτη.

Υπήρξε ένα ημίχρονο που κινηθήκαμε και οι δύο ομάδες σε χαμηλό σκορ (σκορ ημιχρόνου 24-20). Κάναμε ξέσπασμα στο τρίτο δεκάλεπτο παίρνοντας μια διαφορά ασφαλείας. Εξαιρετικός απο
την ομάδα μας ο Κεφαλάς Σωτήρης, ο οποίος εκτός από τους 22 πόντους του, βοήθησε και στην άμυνα μαζί με τον Γιουμίδη και Κολιντζίκη.
Εξαιρερικοί επίσης απο την αντίπαλη ομάδα ο Καραποστολάκης Ι, και ο Πεφτιτσής τον οποίο είχαμε πλάνο να τον περιορίσουμε. Παρόλα αυτά κατάφερε να σημειωσει 17 πόντους.

Επόμενος αγώνας μόλις την Τετάρτη εναντίον του Μεγάλου Αλεξάνδρου Μελισσοχωρίου και αμέσως μετά την Παρασκευή με την Αγχίαλο.