ΑΣΤΕΡΕΣ ΑΣ - ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

Γ2  ΕΚΑΣΘ.  Γήπεδο Μ.Ε.Ν.Τ.
(28/09/2018)

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας εναντίον της ομάδας "ΑΣΤΕΡΕΣ ΑΣ"
Βρεθήκαμε από νωρίς πίσω στο σκορ μετά από συνεχόμενα εύστοχα τρίποντα της αντίπαλης ομάδας. Καταφέραμε όμως να ισορροπήσουμε το παιχνίδι και να περάσουμε λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου 2 πόντους μπροστά. Απόδοση που δεν κρατήσαμε για πολύ χρόνο.
Το κακό τρίτο δεκάλεπτο ήταν καθοριστικό για την έκβαση
του αγώνα. Χάσαμε την μάχη των ριμπάουντ. Πολλά από τα αμυντικά ριμπάουντ που χάσαμε κατέληξαν σε εύκολα και ξεκούραστα καλάθια για την αντίπαλη ομάδα των Αστέρων.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο πιέζοντας σε όλο το γήπεδο και κάνοντας γρήγορες επιθέσεις προσπαθήσαμε να γυρίσουμε το παιχνίδι προς το μέρος μας, πράγμα που τελικά δεν το καταφέραμε.
Κρατάμε από την σημερινή εμφάνιση την γρήγορη επιστροφή στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο από -14 στο +2.
Θα υπάρξει ένα κενό για την ομάδα μας την επόμενη αγωνιστική καθότι είναι το ρεπό, ραντεβού περίπου σε 15 ημέρες εναντίον της ομάδας της ΕΛΒΕΤΙΑΣ 2005 εκτός έδρας. Συγκεκριμένα την Παρασκευή 12/10/2018 στο γήπεδο της Κλεάνθους και ώρα 21:00.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του παιχνιδιού:

ΑΣΤΕΡΕΣ  ΑΣ (Σκεδαριανός): Σαραλάρης 4, Μίντζης 17 (3), Παβανάτσης, Νεοκοσμίδης, Κωνσταντινίδης 12 (1), Βεζόρογλου 3, Θοσιάδης 3, Καλογιάννης 19 (2), Τζήκας 6, Κεχαγιάς 2.

Μέγας Αλέξανδρος Ηλ. (Κολογοσίδης): Κολιντζίκης 4, Κεφαλάς 11 (1), Λαμπρινάκος, Γιούμιδης 3, Νταμπούδης 8, Τσακαλαϊδης 3 (1). Αναστασίου 5, Αηδονίδης 8 (2) Ζλάκιος 3, Μαλγαρινός 8.

Διαιτητές: Κασαλίδης - Μπαζάκας

Δεκάλεπτα: 24-16, 12-18, 17-09, 13-12.

Τελικό σκόρ:  66 - 55