Κυριακή 5 Ιουλίου 2015

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΒΕΛΛΕΡΕΦΟΝΤΗΣ

Σάββατο 06/06/2015     Γήπεδο ΕΓ  Μίκρας     Μπαράζ θέσεων 13-16 Γ2 Κατηγορίας Ε.ΚΑ.Σ.Θ.

Νίκη για τον Βελλερεφόντη στον πρώτο αγώνα
των μπαράζ της Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών για τις θέσεις 13-16 απέναντι στον Μέγα Αλέξανδρο Ηλιούπολης με 59-71.
Στο πρώτο ημίχρονο οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ (33-35). Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι παίκτες του Βελλερεφόντη μπήκαν δυνατά στο γήπεδο ενώ αυτοί του Μεγάλου Αλεξάνδρου έμοιαζαν να έχουν μείνει από δυνάμεις.
Το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με σκορ 42-56 υπέρ των τυπικά φιλοξενούμενων, ενώ η μέγιστη τιμή της διαφοράς έφτασε και στο +21. Στο τελευταίο τρίλεπτο οι τυπικά γηπεδούχοι έκαναν απέλπιδα προσπάθεια να γυρίσουν το ματς και με τρία διαδοχικά τρίποντα μείωσαν μέχρι τους οκτώ πόντους την διαφορά, αυτό όμως δεν ήταν αρκετό και ο Βελλερεφόντης πήρε τη νίκη με σκορ 59-71.